5 зірок сервіс |

ремонт пральних та посудомийних машин в Києві

Історія Пральної Машини

Вівторок 05 Січ 2016

Автоматична пральна машина сьогодні є практично в кожному будинку! Люди давно відчули всю красу і всі переваги їх використання в побуті. Аякже? Адже це колосальна економія часу і сил! У цій цікавій статті Ви дізнаєтеся як винайшли пральну машину, коли з’явилася перша пральна машина з електричним приводом, коли з’явилася перша пральна машина автомат і багато іншого.

Вступ

Тільки подумайте, адже раніше на прання гір брудної білизни доводилося витрачати по півдня, а то й цілий день. А скільки сил ішло … здоров’я … І все заради чого? Через тиждень адже знову все буде брудне 🙂 Чесно зізнатися, я не уявляю як ще в ті часи жінки не спалили весь одяг у світі 🙂 Прикро і несправедливо витрачати свій дорогоцінний час на такий повсякденний гнітючий побут. Як же все починалося, хто і коли придумав це суперкорисне пристрій, хто придумав і винайшов пральну машину?


Реклама пральної машини, 1910 рік: «Пральна машина економить час, праця, нерви, одяг, сили і перетворює Blue monday * в яскравий і щасливий день»
* Поняття «Blue monday» – так британці називають найважчий і похмурий день у році

Історія створення пральної машини

Хто створив пральну машину? Першу пральну машину створив і запатентував американець Джеймс Кінг ще в далекому 1851 році. Можна вважати, що він винахідник першої пральної машини у світі. До речі, вона дуже була схожа на сучасну машинку, правда мала ручний привід.

З того часу, коли з’явилася перша пральна машина, процес придумування винаходів подібного роду пішов швидкими темпами. І до 1871 року в одній тільки Америці можна було нарахувати більше 2000 патентів на різні пристосування для прання. Багато з них не були придатні для використання. Їм, фактично, був потрібний майстер по ремонту пральних машин ще до початку прання, так як про надійність не йшло й мови.

Але деякі екземпляри заслуговували особливої ​​уваги. Так, наприклад, один каліфорнієць в 1851 році запроектований пристосування, яке за один раз стирало 10-15 сорочок і майок. Для цього запрягає 10 мулів і людина не витрачав свої сили. За прання винахідник брав певну винагороду і досить таки непогано себе почував 🙂 До речі, це була одна з перших громадських пралень, а особливого догляду така «пральна машина» не вимагала – тільки годуй да пої робочих мулів.


Одна з перших пральних машин

Винахідник першої пральної машини, запущеної в серійне виробництво

Першим пральну машину запустив у серійне виробництво Вільям Блекстоун, вона також мала ручний привід. Першу свою сконстрірованную машину він подарував дружині на день народження, а незабаром налагодив серійне виробництво і продавав машинки по 2,5 долара за штуку. До речі, засноване Блекстоун підприємство досі продовжує випускати пральні машини.

У Європі перші пральні машини почали виробляти німці тільки з 1900 року. Подальше удосконалення технології виробництва дозволило сконструювати першу пральну машину з електричним приводом в 1908 році. Поступово з’являлися і майстерні з ремонту, а частими поломками були ситуація, коли пральна машина не включається. Нередка була і несправність, коли пральна машина тече.

Поява автоматичних пральних машин

Так поступово механізація праці призвела до поступового витіснення професії прачки, а в 1947 році в світ вийшла перша в світі пральна машина автомат. Хто винайшов автоматичну пральну машину? Це були дві американських фірми – Bendix Corporation і General Electric. Вони практично одночасно представили світу свої творіння і можуть бути удостоєні звання – творець пральної машини автомат. У наступні п’ять-десять років більшість виробників пральних машин того часу представили свої автоматичні моделі.


Пральна машина початку 20-го століття

З початку 20-го століття розширення і удосконалення виробництва пральних машин продовжує зростати і до 1920 року в одних тільки США машинки виробляло близько 1400 компаній! Більшість з них дбали лише про виконання машинками своїх базових функцій – все приводи і деталі були відкриті і ні про яку безпеку споживача не йшлося. Цей підвалина вирішила порушити тоді ще маловідома компанія Whirlpool.


Пральна машина середини 20-го сторіччя

Whirlpool наймає хороших дизайнерів у свій штат, закриває всю пральну машину пластиковими накладками, знижує галасливість, пропонує покупцеві на вибір кілька кольорів. З страшного незграбного пристосування пральна машина перетворюється на елегантний електропобутової прилад. Незабаром за лідером пішли й конкуренти і подальша технічна еволюція пральних машин супроводжувалася і їх естетичним вдосконаленням.


Одна із сучасних моделей – пральна машина марки Electrolux

Поява пральних машин в будинку на початку 20-го сторіччя призвела до масового закриття громадських пралень через брак клієнтів. Бум на пральні машини і поява таких у кожному будинку викликало причину масових звільнень домашньої прислуги. Доступна за ціною механізація праці просто витіснила людська праця з багатьох домоволодінь. До речі, цікавий той факт, що бум на посудомийні машини виник набагато пізніше, хоча історія посудомийок також бере свій початок з кінця 19-го століття.


Стильна пральна машина від компанії Candy

Перша пральна машина автомат в СРСР з’явилася в 1975-му році під назвою «Волга-10». Вона була створена на Чебоксарської заводі імені В.І. Чапаєва. Але вже в 1977-му році дана модель була знята з виробництва через те, що в квартирах не було електричної розводки необхідної потужності і пральна машина вибивала пробки.


Перша пральна машина автомат в СРСР «Вятка-автомат-12»

Більш вдалою можна вважати модель «Вятка-автомат-12», виробництво якої почалося 21 лютого 1981 на машинобудівному заводі в м Кірові. Кіровці для виробництва цієї техніки купили ліцензію в італійської компанії Мерлоні Проджеті (сучасна назва Indesit), побудували новий корпус, оснастили його італійським обладнанням. Модель представляла собою копію пральної машини Арістон.

Сучасні пральні машини вбудовуються в кухонні меблі, можуть мати зменшену глибину (для малих приміщень), володіють стильним дизайном і різної варіацією кольорів, працюють зі зниженою гучністю, підключаються до мережі інтернет і мають ще багато різних нововведень.

Висновок

Отже, тепер Ви знаєте як придумали пральну машину. У статті ми розповіли всю історію народження і розвитку цієї незамінної помічниці в будинку – пральної машини. Якщо у Вас ще немає пральної машини і Ви збираєтеся її придбати, то на сьогоднішній день Ви можете вибрати з широкого спектру пропонованих машин, починаючи від бюджетних простеньких моделей і закінчуючи високотехнологічними творіннями інженерів із чималою часткою дизайнерських старань. Встановити її не складе особливих труднощів, адже підключення пральної машини можна довірити нашим професійним майстрам.

Але необхідно пам’ятати, що, як і будь-яка річ, пральна машина якою б надійною вона не була рано чи пізно може вийти з ладу і перестати виконувати свої функції. Це відбувається з різних причин, одна з яких – це природний знос вузлів і агрегатів. У такому разі не варто хвилюватися, так як будь-яку поломку можна усунути, викликавши професійного майстра, який вміє виконувати ремонт пральних машин в Києві швидко і якісно. І Ваша машинка знову буде Вам служити вірою і правдою, перестіривая клограмми за кілограмами брудної білизни.

© Будь-який передрук даної статті, а також часткове або повне використання з неї матеріалів (інформації) в будь-якій формі дозволене тільки при вказівці прямого посилання на наш сайт 5zvezd.kiev.ua/ua

Онлайн-заявка на вызов мастера
ВЫЗОВ МАСТЕРА ОНЛАЙН

(Всього оцінок: 6, Середній бал: 3,83 з 5)
Loading...
Залиште свій відгук

Комментарі