Принцип роботи посудомийної машини
Автор: admin | Рубрика: Технічні питання Вівторок 05 Січ 2016Весь процес миття посуду можна розділити на такі етапи:
- Підготовка до мийки
- Замочування
- Мийка
- Полоскання
- Сушка
Щоб зрозуміти принцип роботи посудомийної машини, давайте розберемо ці етапи більш докладно.
Підготовка до мийки
Брудний посуд вкладається всередину посудомийної машини в спеціальні посадочні місця. У спеціальні контейнери завантажується порошкове або таблетованій миючий засіб (таблетки). Вибирається програма мийки з урахуванням необхідної інтенсивності, часу миття і т.д.
Замочування
Для видалення присохлої їжі та інших подібних забруднень застосовується режим попереднього замочування. Посуд проходить первинну обробку, а саме, посуд оббризкують прохолодною або трохи теплою водою з невеликим вмістом миючого засобу (або без нього, залежно від моделі). У такому вигляді посуд откісает деякий час, а після настає етап власне мийки.
Мийка
Як працює посудомийна машина на цьому етапі? Все починається з набору холодної води в спеціальний резервуар. Деякі моделі машин підключаються ще й до гарячої води. У такому випадку в резервуар набирається відразу гаряча вода. Вода надходить прямо з водопроводу, а брудна вода зливається в каналізацію (посудомийку повинен підключати фахівець, щоб уникнути проблем пов’язаних з залитими водою сусідами або зіпсованим підлогою після протечки шланга)
Далі набрану воду потрібно нагріти до необхідної температури. За способом нагріву посудомийні машини діляться на два види – з тенів нагрівачами і з проточними.
У моделях з тенів нагрівачами вода підігрівається за принципом електрочайника – нагрівальний елемент розташований на днище резервуара і підігріває відразу всю набрану там воду. У моделях з проточними нагрівачами вода нагрівається в міру проходження через нагрівальний елемент.
Проточні нагрівальні елементи доводять воду до необхідної температури швидше, але при цьому споживають більше енергії. Плюс ТЕНових нагрівачів в тому, що в разі виходу з ладу, замінити такий ТЕН в посудомийній машині буде дешевше.
Далі готовий миючий розчин спеціальним потужним насосом по каналах подається в спеціальні сопла, розташовані зверху і знизу брудного посуду. Сопла знаходяться на насадці і спрямовані під такими кутами, що при подачі води створюється реактивний ефект і насадка крутиться. При цьому у всьому резервуарі з брудним посудом створюється кругообіг води, яка падає і бризкає під різними кутами, потрапляючи на кожен міліметр поверхні посуду.
Вода, потрапляючи на дно резервуара, направляється в фільтр для очищення і подається назад в сопла для розпилення в резервуар. І за таким принципом триває мийка, поки не буде отриманий сигнал на зупинку від блоку управління. Після цього вся вода зливається і приходить черга полоскати посуд чистою водою.
Полоскання
Чистий холодна вода (іноді тепла) подається на ті ж сопла, що і при митті. Таким чином змиваються всі залишки миючого засобу і посуд залишається ідеально чистою, але мокрій …
Сушка
Сушиться посуд в посудомийній машині декількома способами. Перший – це коли посуд висихає сама по собі. Від температури, яку вона набрала при полосканні теплою водою, волога випаровується сама. Другий спосіб – це коли для сушіння посуду в резервуар подається потік повітря (за принципом фена), тим самим прискорюючи процес сушіння.
У деяких моделях встановлюється спеціальний теплообмінник, в який набирається холодна вода на етапі сушці. На його стінках волога швидше конденсується через його холодних стінок. Це допомагає прискорити сушку.
Сподіваємося, що тепер Вам зрозумілий принцип роботи посудомийної машини, а дана інформація була цікавою і цінною для Вас. А про історію створення посудомийних машин можна почитати тут.
© Будь-який передрук даної статті, а також часткове або повне використання з неї матеріалів (інформації) в будь-якій формі дозволене тільки при вказівці прямого посилання на наш сайт 5zvezd.kiev.ua/ua

ВЫЗОВ МАСТЕРА ОНЛАЙН