5 зірок сервіс |

ремонт пральних та посудомийних машин в Києві

Принцип роботи посудомийної машини

Вівторок 05 Січ 2016

Робочі деталі посудомийної машини

Весь процес миття посуду можна розділити на такі етапи:

  1. Підготовка до мийки
  2. Замочування
  3. Мийка
  4. Полоскання
  5. Сушка

Щоб зрозуміти принцип роботи посудомийної машини, давайте розберемо ці етапи більш докладно.

Підготовка до мийки

Брудний посуд вкладається всередину посудомийної машини в спеціальні посадочні місця. У спеціальні контейнери завантажується порошкове або таблетованій миючий засіб (таблетки). Вибирається програма мийки з урахуванням необхідної інтенсивності, часу миття і т.д.

Замочування

Для видалення присохлої їжі та інших подібних забруднень застосовується режим попереднього замочування. Посуд проходить первинну обробку, а саме, посуд оббризкують прохолодною або трохи теплою водою з невеликим вмістом миючого засобу (або без нього, залежно від моделі). У такому вигляді посуд откісает деякий час, а після настає етап власне мийки.

Мийка

Як працює посудомийна машина на цьому етапі? Все починається з набору холодної води в спеціальний резервуар. Деякі моделі машин підключаються ще й до гарячої води. У такому випадку в резервуар набирається відразу гаряча вода. Вода надходить прямо з водопроводу, а брудна вода зливається в каналізацію (посудомийку повинен підключати фахівець, щоб уникнути проблем пов’язаних з залитими водою сусідами або зіпсованим підлогою після протечки шланга)

Далі набрану воду потрібно нагріти до необхідної температури. За способом нагріву посудомийні машини діляться на два види – з тенів нагрівачами і з проточними.

У моделях з тенів нагрівачами вода підігрівається за принципом електрочайника – нагрівальний елемент розташований на днище резервуара і підігріває відразу всю набрану там воду. У моделях з проточними нагрівачами вода нагрівається в міру проходження через нагрівальний елемент.

Проточні нагрівальні елементи доводять воду до необхідної температури швидше, але при цьому споживають більше енергії. Плюс ТЕНових нагрівачів в тому, що в разі виходу з ладу, замінити такий ТЕН в посудомийній машині буде дешевше.

Далі готовий миючий розчин спеціальним потужним насосом по каналах подається в спеціальні сопла, розташовані зверху і знизу брудного посуду. Сопла знаходяться на насадці і спрямовані під такими кутами, що при подачі води створюється реактивний ефект і насадка крутиться. При цьому у всьому резервуарі з брудним посудом створюється кругообіг води, яка падає і бризкає під різними кутами, потрапляючи на кожен міліметр поверхні посуду.

Вода, потрапляючи на дно резервуара, направляється в фільтр для очищення і подається назад в сопла для розпилення в резервуар. І за таким принципом триває мийка, поки не буде отриманий сигнал на зупинку від блоку управління. Після цього вся вода зливається і приходить черга полоскати посуд чистою водою.

Полоскання

Чистий холодна вода (іноді тепла) подається на ті ж сопла, що і при митті. Таким чином змиваються всі залишки миючого засобу і посуд залишається ідеально чистою, але мокрій …

Сушка

Сушиться посуд в посудомийній машині декількома способами. Перший – це коли посуд висихає сама по собі. Від температури, яку вона набрала при полосканні теплою водою, волога випаровується сама. Другий спосіб – це коли для сушіння посуду в резервуар подається потік повітря (за принципом фена), тим самим прискорюючи процес сушіння.

У деяких моделях встановлюється спеціальний теплообмінник, в який набирається холодна вода на етапі сушці. На його стінках волога швидше конденсується через його холодних стінок. Це допомагає прискорити сушку.

Сподіваємося, що тепер Вам зрозумілий принцип роботи посудомийної машини, а дана інформація була цікавою і цінною для Вас. А про історію створення посудомийних машин можна почитати тут.

© Будь-який передрук даної статті, а також часткове або повне використання з неї матеріалів (інформації) в будь-якій формі дозволене тільки при вказівці прямого посилання на наш сайт 5zvezd.kiev.ua/ua

Онлайн-заявка на вызов мастера
ВЫЗОВ МАСТЕРА ОНЛАЙН

(Всього оцінок: 1, Середній бал: 5,00 з 5)
Loading...
Залиште свій відгук

Комментарі